رویه های بازگرداندن کالا

ما در مجموعه آی کالا می کوشیم که کالای خریداری شده در شرایط مطلوب به دست شما برسد؛ با این وجود ممکن است پس از خرید، به هر دلیلی تصمیم به بازگرداندن کالا بگیرید؛ ما این امکان را برای شما در نظر گرفته ایم که با آسودگی خاطر در مدت 7 روز بعد از دریافت کالا، نسبت به بازگرداندن آن اقدام کتید.

همه کالا های برگشتی باید در شرایط اولیه، همراه جعبه محصول و برچسب آی کالا روی جعبه باشد و شماره سفارش یا شماره درخواست مرجوعی ارائه شود. جعبه اصلی کالا و اقلام همراه آن در شرایط اولیه تحویل داده شده و بدون آسیب دیدگی و پارگی باشد و نوشته یا برچسب اضافی روی آن نباشد.

– لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی مجموعه آی کالا تماس بگیرید.
– از ارسال کالا بدون هماهنگی با کارشناسان مجموعه آی کالا جداً، خودداری کنید.
– برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و همه اقلام به همراه کالای اصلی ارسال شود.
– برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)

برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز پس کرایه اقدام کنید .در صورتی که برخی از شهرها پست پیشتاز پس کرایه را نمی پذیرند، تصویر رسید پستی را به آدرس Info@ikala.org ایمیل کنید.

هزینه استرداد کالا چطور محاسبه خواهد شد؟

اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی و یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان پشتیبانی مجموعه آی کالا برسد، هزینه‌ استرداد بر عهده مجموعه آی کالا می باشد.

چطور درخواست خود را جهت مرجوعی کالا اطلاع دهم؟

شما می توانید از طریق ارتباط با کارشناسان پشتیبانی مجموعه آی کالا درخواست مرجوعی کالای خود را ثبت نمایید؛ برای این کار می توانید با شماره تماس های پشتیبانی که در قسمت (تماس با ما) قرار دارد تماس بگیرید و یا به پشتیبانی آنلاین سایت در بستر شبکه اجتماعی واتس آپ پیام دهید.

نحوه ارسال سفارش

ارسال سفارشات از دو طریق پیک (مخصوص مشتریان شهر تهران) و پست (اداره پست جمهوری اسلامی ایران) صورت می پذیرد.

مشتری در هنگام ثبت سفارش می تواند نحوه ارسال سفارش خود را تعیین کند ؛ بدین صورت که اگر آدرس تحویل سفارش جزء مناطق 22 گانه شهر تهران باشد مشتری می تواند از هر دو گزینه { ارسال از طریق پیک (مخصوص مشتریان نهران) } و { ارسال از طریق پست (اداره پست جمهوری اسلامی ایران) } به صورت دلخواه استفاده نماید.

و چنانچه آدرس تحویل سفارش جزء مناطق 22 گانه شهر تهران نباشد مشتری باید از گزینه ارسال سفارش از طریق پست (اداره پست جمهوری اسلامی ایران) استفاده نماید.

مدت زمان تحویل سفارش در روش ارسال از طریق پیک (مخصوص مشتریان شهر تهران) حداکثر 48 ساعت از زمان ثبت سفارش می باشد و مدت زمان تحویل سفارش در روش ارسال از طریق پست (اداره پست جمهوری اسلامی ایران) بین 3 تا 7 روز کاری می باشد.

شیوه های پرداخت

نحوه پرداخت میلغ سفارش به دو صورت پرداخت در محل (مخصوص مشتریان شهر تهران) و پرداخت الکترونیکی (از طریق یکی از درگاه های پرداخت آنلاین معتبر بانکی) می باشد.

بدین صورت اگر آدرس تحویل سفارش مشتری جزء مناطق 22 گانه شهر تهران باشد می تواند مبلغ سفارش را به یکی از دو صورت پرداخت در محل و یا پرداخت الکترونیکی پرداخت نماید و چنانچه آدرس تحویل سفارش مشتری جزء مناطق 22 گانه شهر تهران نباشد تنها می تواند از گزینه پرداخت الکترونیکی استفاده نماید و امکان پرداخت در محل برای ایشان امکان پذیر نمی باشد.

هزینه ارسال سفارشات

هزینه ارسال سفارشات از طریق پیک (مخصوص مشتریان شهر تهران) بسته به حجم و وزن سفارش بین 20000 تا 40000 تومان میباشد.

هزینه ارسال سفارشات از طریق پست (اداره پست جمهوری اسلامی ایران) با تعرفه مصوب اداره پست محاسبه میشود.

هزینه ارسال {کالاهای سنگین} و {کالاهای با ابعاد بزرگ} که امکان ارسال از طریق پست (اداره پست جمهوری اسلامی ایران) را ندارند از طریق باربری ها ارسال می شوند که هزینه آنها بر اساس وزن و ابعاد کالا محاسبه میشود و مبلغ آن بصورت پس کرایه درب آدرس دریافت میشود.

نحوه تحویل گرفتن سفارش

نیاز است شما هنگام دریافت سفارش خود از مامور ارسال آی کالا کارت شنایی معتبر ارائه دهید.

کارت شناسایی حتما میبایست متعلق به صاحب پروفایل یا شخص تحویل گیرنده باشد؛ در غیر اینصورت همکاران ما امکان تحویل کالا را نخواهند داشت.

همکاران ما اجازه ورود به ساختمان را ندارند و موظف هستند کالا را درب اصلی منتهی به خیابان تحویل دهند.

نحوه لغو کردن سفارش

شما میتوانید با مراجعه به پروفایل خود سفارشی که از ارسال آن منصرف شده اید را لغو نمایید.

نحوه پیگیری سفارش
وارد سایت آی کالا شوید. وارد حساب کاربری خود شده و روی گزینه سفارش های من کلیک کنید. در این قسمت با کلیک روی جزییات میتوانید سفارش خود را ببینید. میتوانید در این قسمت روند آماده سازی و مراحل ارسال سفارش خود را پیگیری کنید.
همچنین می توانید از طریق ارتباط با پشتیبانی سایت سفارش خود را پیگیری کنید.
کد تخفیف را کجا وارد کنیم؟

پس از اضافه شدن کالا به سبد خرید جایگاهی برای لحاظ کد تخفیف در نظر گرفته شده است.